Остин Райли постигна 3-рънов хоумър, Брейвс победи Уайт Сокс с 9-0 в мач, съкратен поради дъжд
AP News | 2024-04-01 | 00:08:18

ЧИКАГО (AP) — Остин Райли постигна 3-рън хоумър, Чарли Мортън хвърли 5 2/3 нулеви ининга и Атланта Брейвс победиха Чикаго Уайт Сокс с 9-0 в понеделник в мач, съкратен на осем ининга поради дъжд.

40-годишният Мортън (1-0) — най-възрастният титуляр в мейджърс този сезон — допусна три попадения, пропусна две и отбеляза шест в дебюта си за сезона, за да донесе четвъртата загуба на Чикаго в толкова мачове. Хоумърът на Райли, извън реливъра Доминик Леоне, дойде един терен след края на 44-минутното закъснение при дъжд. Той завърши деня с четири RBI.

Мачът беше спрян отново след осмия и прекратен няколко минути по-късно.

Атланта получи поне едно попадение от всеки от своите девет титуляри и стартира с 3-1 в гостуването си за откриването на сезона.

Титулярът на Чикаго Крис Флексен (0-1) се отказа от четири ръна за 4 1/3 ининга, като същевременно се отказа от шест попадения и три пропуска в първия си мач с клуба.

Травис Д'Арно започна вкарването, когато се натъкна на полевия играч на Роналд Акуня-младши в третия, а Орландо Арсия увеличи предимството ининг по-късно с дубъл от два ръна.

Мортън се отказа от попадение във всеки от първите три ининга, но се успокои и оттегли последните си 11 удара, преди да напусне с два аута в шестия. Реливърите Дилън Лий и Тайлър Мацек завършиха изключване.

Йоан Монкада отбеляза няколко попадения за Уайт Сокс, които започнаха с 0-4 за първи път от 2015 г.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Уайт Сокс: Нямаше актуализация на DH Елой Хименес, който не стартира ден след като напусна загуба от Детройт с болка в левия адуктор. Гавин Шийтс зае своето място в състава. … Чикаго размени RHP от второстепенната лига Джейк Казънс на Ню Йорк Янкис срещу пари в брой.

Бившият RHP на White Sox Reynaldo López стартира за първи път за сезона срещу LHP Garrett Кроше (0-1, 1.50 ERA) във вторник вечер.